Chelsea

Wyjazdy na mecze Cheslea

Chelsea – Bournemouth

już od2,400 ZŁ
16:00
Data meczu: 19 maja 2024

Chelsea

Chelsea to angielski klub piłkarski, który został założony w Londynie w 1905 roku. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów piłkarskich na świecie.  W Premier League Chelsea zawsze była zaliczana do klubów tzw „Big 4”. Przed rozpoczęciem każdego sezonu The Blues są rozpatrywani jako potencjalni zwycięscy całych rozgrywek.

Drużyna Cheslea gra swoje domowe mecze na stadionie Stamford Bridge, który znajduje się w zachodniej części Londynu. Stadion ten mieści obecnie ponad 40 000 widzów.  Panuje na nim świetna atmosfera, która na pewno napędza piłkarzy do jeszcze lepszej gry.

Chelsea odnosiła wiele sukcesów na przestrzeni lat. Klub zdobył 6 tytułów ligowych, 5 Pucharów Anglii oraz 5 Pucharów Ligi Angielskiej. The Blues 4 razy triumfowali również w Tarczy Wspólnoty.  W rozgrywkach europejskich Chelsea może pochwalić się 4 pucharami bowiem 2 razy wygrała Ligę Mistrzów i 2 razy Ligę Europy.

W drużynie Chelsea grało wiele gwiazd światowego formatu. Niebieską koszulkę nosili między innymi Frank Lampard, Didier Drogba, John Terry czy Gianfranco Zola. Klub znany jest również z zatrudniania światowej sławy trenerów. Na ławce Chelsea zasiadały bowiem takie nazwiska jak Jose Mourinho, Carlo Ancelotti i Antonio Conte.

Aktualnym trenerem Cheslea jest Mauricio Pochetino